Son Ölümler

[2019/07/16 01:05:02] Dyatlov - Pherkys tarafından The Fens of the Dead civarlarında öldürüldü || [2019/07/16 01:04:30] Dyatlov - Pherkys tarafından The Fens of the Dead civarlarında öldürüldü || [2019/07/16 00:20:19] Sernenshiwalet - Jordi tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:40:48] Selahaddin - Mercedes tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:39:36] Sampiyon - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:30:23] Sampiyon - Chernobyl tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:27:29] Mercedes - Nefretin tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:18:17] Ricardo - Geralth tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:14:22] Chernobyl - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:14:22] Mammamia - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:13:34] Ricardo - Geralth tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:13:23] Mammamia - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:02:51] Dann - Shamrock tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 22:58:42] Tiesto - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 22:58:17] Tiesto - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü ||

EVALUATE PVP GAZETESİ | SAYI #2

Sayın Evaluate PvP Gaming okuyucuları, hepinizi ayrı ayrı selamlıyoruz! Evaluate PvP Gaming Gazetesi’nin ikinci sayısına hoş geldiniz. Sunucumuzun özel hizmetlerinden biri olan basın servisi, sizlerin hizmetinizde. İkinci sayımız, dopdolu ve capcanlı içeriklerle sizlerle birlikte olmayı bekliyor. İyi okumalar dileriz!

Son Kale Fetihi şampiyonu ReadyForDie‘dan sizlere selam var!

Son Kale Fetihi şampiyonu ReadyForDie, düşmanları için sonuna kadar tehdit ve kabus olacağını belirterek iddialı olduğunu belirtti!

AKSİYON GÖRÜNTÜLERİ

Sunucumuzun en hareketli ve en karakteristik özelliklerinden biri olan aksiyon, son zamanlarda birebir savaşa doğru evrilmeye başladı. Bu bağlamda, açık alanlarda yapılan grupsal aksiyonlar, zaman zaman teke tek savaşlar haline dönüşürken, ev ve dar alan aksiyonları da artış gösterdi. Evaluate PvP savaşçılarının özelliklerinden biri olan “binek salarak kişi öldürme” taktiği, birçok oyuncu tarafından kullanıldı. Şimdi izninizle görüntülerle sizi baş başa bırakıyoruz. Kendini görüntülerde gören oyuncularımız kendileriyle gurur duymalıdırlar! Bu aksiyon görüntülerinde sunucunun en güçlü yaratıklarıyla birebir kapışma cesaretini gösteren büyük savaşçılar da yer almaktadır. Bu görüntüler, gazete literatürümüzde “zindan aksiyonu” olarak yer almaktadır.

Görüntülerin altında bulunan okları kullanarak sunumu ilerletebilirsiniz.

ANA HABERLER

Gazetemizin bu bölümünde siz değerli okuyucular için özenle hazırlanmış sunucuyla ilgili haberler yer alacaktır. İzniniz ile ana başlıklardan birlikte haberlerimize bir göz atalım. Bakalım bu sayımızda sunucuda neler yaşanmış?

3 KREDİ KAMPANYASI UZATILSIN HAREKETİ!

Gecenin geç saatlerinde Evaluate Basın olarak görev başında ReadyForDie guildinin zafer kutlamalarına tanıklık ederken bazı oyuncuların Nelph’ten özel bir istekleri oldu. Buradan hareketle, Nelph ve üst yönetim tarafından kararlaştırılan üç kredi kampanyası, kısa bir süre yürütüldü ve görevini tamamlayınca da kampanya bitirildi. Bu kampanyayı çok seven Evaluate Halkı, bu kredi avantajının uzatılmasını istiyor.

AQUA ORDUSU!

Bilindiği üzere Evaluate PvP’nin gözü kara birçok savaşçısı mevcut. Gözlerini kan bürümüş oyuncular, sunucudaki binek çeşitliliğinden yararlanarak en sadık dostlarını hunharca savaşlarda harcayabiliyorlar. Bunun en büyük kanıtlarından biri, yukarıdaki yer alan görseldir. Takdiri, siz yüce halka bırakıyoruz.

BU OLMADI!

Safe Alanda oyuncuların dertlerini memnuniyetle dinlerken bazı oyuncular ne yazık ki kalp kırıcı sözler sarf edebiliyorlar. Yukarıdaki görüntüde görüldüğü üzere bir oyuncu, Nelph’in kendisiyle ilgilenmediği için Nelph’e şu sözleri söyledi: “Çapraz bağlarını kopartacağım!“. Buradan belirtmek isteriz ki Nelph ve üst yönetim, elinden geldiğince sizlerin problemlerini çözmek için her zaman yanınızdadır ve yanınızda olmaya devam edecektir.

SADECE AKSIYON ALANINDA DEĞİL SAFE ALANDA’DA BİREBİR AKSİYON

DEVAM EDİYOR!

 

Her geçen gün daha da hızlanan aksiyon dinamikleri, oyuncuların kan isteklerini her geçe gün daha da artırıyor. Bazı oyuncular sınır tanımaksızın hem arenada, hem zindanlarda hem de düello alanlarında kan dökmeye ve rakiplerinin kellelerini uçurmaya devam ediyorlar. Kaosun bu kadar işlemiş olduğu bir sunucuda isyanın ve anarşinin Evaluate evrenini kontrol altına alıp almayacağı soru işareti.

NELPH’TEN ETKİNLİK İSTEKLERİ! (QUEST, OKEY VB.)

Evaluate PvP Gazetesi Sayı 2’ye damgasını vuran haberlerden biri olan etkinlik istekleri, son zamanlarda çok fazla kişiden destek görmeye devam ediyor. Rutine bağlanmış olan etkinliklerden sıkılan halk, üst yönetimden farklı etkinliklerin yapılmasını istemekle beraber, eğer yapılacaksa, kendi fikirlerini de demokratik bir şekilde üst yönetime iletiyor.

KONUŞMA CEZASI SIRASINDA “ALL KILL” VE BENZERI KOMUTLAR

KULLANILABİLSİN!

Evaluate PvP’nin etkili isimlerinden biri olan Hayki De’Lone, konuşma cezasının son derece caydırıcı bir ceza olduğunu söylemekle beraber, biraz da tavizin verilmesi gerektiğini belirten bir mesaj ile, bu cezayı yiyen oyuncuların da binekli aksiyonun temel komutlarını (all kill, all stay, all transfer ve benzeri) kullanabilmesini istedi. Nelph’in son derece keskin kararlılığı ile tavizin asla olmayacağını bilen Evaluate ahalisi, bu mesajla biraz  da olsa umutlandı.

EVALUATE PVP BASINI, OYUNCULARININ DERDİNİ DİNLİYOR!

13 Nisan 2018 tarihinden beri sizlere hizmet etmekten büyük zevk alan Evaluate Basın departmanı, sadece oyun dışı basın servisi olarak değil aynı zamanda oyun içi, tıpkı bir yönetici gibi, hizmet vermeye en başından beri devam ediyor. Sizlerin ilgisiyle her geçen gün daha da büyüyen Evaluate PvP gazetesi, üzerinde taşıdığı sorumluluğun farkında olarak sizlerle ilgilenmeye her zaman devam edecektir. Küfür cezası yemiş oyuncuların konuşma cezaları da sizinle iletişim kurmamıza engel değil. Mail veya oyun içi parti yoluyla iletişime geçtiğimiz oyuncular da oldu. Sizlerle ilgilenirken elbette bazı oyuncular kendilerine has şakalarını yapmayı ihmal etmedi. Ayrıca, gazetemize gönüllü olarak katılmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Hepinizi teker teker selamlıyoruz.

EVALUATE PVP BASINI, MUHBİR Mİ YOKSA MUHABİR Mİ?

Son zamanlarda Ammo Bros guildi tarafından ortaya atılan iddia olan Lesnation’ın ifşa darbesi konusu, oyun içerisinde teke tek buluşularak uzun uzun konuşuldu. Oldukça kibar bir davet üzerine verimli ve biraz da agresif geçen bir sohbetin sonuçlarından ziyade, sohbetin konusu olan Evaluate PvP departmanının son derece çirkin bir şekilde yanlı davranması konusu elzemdir.

Ammo Bros birliğinin sahibi Abraham MalavuranlaR, kendisinin ve ekip arkadaşlarının ıssız bir yerde nasıl bulunduğunu ve yerlerini söyleyenin kim olduğunu Lesnation’a sordu. Lesnation ise üstüne atılan iddiaları kabul etmediği gibi karşı taraftan kanıt istedi. Son olarak iddia sahibinin bir kanıtı olmadığı için bu konuşma sonuçsuz kaldı. Ammo Bros guildine göre muhbir olarak lanse edilen Lesnation, çoğunluktan gelen tepkilere göre işini yapan bir muhabir.

EVALUATE PVP BASINI UZUN YOL DEMEDEN GEZEREK SİZE ULAŞIYOR

Oyuncularla iç içe olmayı sevdiğimizden dolayı her zaman sizlerle muhabbet etmekten keyif alıyoruz. Bu bağlamda The Equalizer guildinden Ejmer Saldiranzi ile Hayki De’Lone ile hem sunucunun gündeminde olan konularla ilgili hem de gerçek hayatla ilgili ,esprili ve düşündürücü bir şekilde, konuşmalar gerçekleştirdik. Bu konuşmaları gerçekleştirirken uslu durmayan bu eğlenceli ikili, kimi zaman golemlerle hayvan kesti kimi zaman hayvan evcilleştirdi. Kendilerini bu çabalarından dolayı kutluyoruz. Son olarak, Nelph’e bir çağrıda bulunan bu ikili, guild taşının kendilerine ait olmadığını bu yüzden oyunda bir hata oluştuğunu söylediler.

ELBET BİR GÜN’DEN PVP BİRİNCİSİ ÇIKTI: IDRİSS

Evaluate PvP’nin rutin turnuvalarından biri olan ve bu sayede güç dengelerinin değiştiğini gördüğümüz 1 vs 1 turnuvasının bu sayıdaki yıldızı Idriss isimli oyuncu oldu. Katılımın orta seviyede olduğu bu turnuvada gösterdiği performans ve eriştiği başarıdan ötürü kendisini tebrik ediyoruz.

EKONOMİNİN NABZI

Ekonominin Nabzı bölümüne hoş geldiniz. İkinci sayının bu içeriğinde, Evaluate Zırh Marketi’ni inceleyip halk tüccarlarının satışlarını inceleyeceğiz. Son olarak da Evaluate Genel Satıcısı isimli markete göz gezdirip bu bölümün incelemesini bitireceğiz. 

Evaluate PvP’nin zırhları son derece dayanıklı ve rağbet gören eşyalardır. Buradan hareketle, en çok satın alınan zırh, Dragonic Set olarak istatistiklere geçmiş durumda. Yaklaşık 9.500 adet satın alınan (ve belki de şu an için bu istatistiği geçmiş olan) bu setten sonra en çok sayıda satın alınan ikinci zırh, Perfect Robe. Üçüncü sırada ise yine bir robe türü olan Notum Robe, 2000’den fazla sayıda satın alınmış halde istatistiklere geçmiş. Buradan hareketle, savaşçılar da büyücüler de hatta warlocklar da robeları setlerden daha çok tercih ediyor.

Diğer görüntülerden anlaşılacağı üzere Evaluate tüccarları, binek ve silah satışlarına ağırlık vermiş durumda. Cornsilver ve Gladio isimli, alanında en değerli eşyalar, iki kullanılabilen oluşum, satış konusunda son derece revaçta. Binek alışverişinin tavan yaptığı şu sıralarda Robe satışları da az bir kitle tarafından aktif tutulmaya çalışılıyor.

HALKIN SESİ

Bu bölümde halkımızın sesini dinliyoruz ve sorunlarından bahsediyoruz. İlk sorun olarak Hayki DeLone’un Mineastas sisteminde sorun olduğunu söylemesiyle başlayalım. Son derece değerli kaynaklar sağlayan ve zor bir sistem olan Mineastas, bazı silinme sorunlarıyla karşı karşıya.  CILGIN BAKIRE ve Mack isimli oyuncu da aynı durumda şikayetçi.

Diğer bir sorun talebi Dante Krinova’dan geldi. Dante Krinova, 20 adet yumisinin silindiği belirtti. Etkinliklerin hep aynı ve sıkıcı olduğunu da belirten Krinova, questlerin yapılmasını istiyor.

Njumi isimli oyuncu, silahların çok fazla hasar vurduğunu söyledi.

NOT: Bu bölüm aynı zamanda Oyuncu Köşesi isimli bölümün işlevini gördüğü için ayrıca bir oyuncu köşesi başlığı açılmadı.

OYUNCU RÖPORTAJLARI

Bildirmek isterim ki bu sayıda Elbet Bir Gün guildinden Mack bizlerle birlikte olacaktı ancak kendisine ulaşamadığım için bu sayıda oyuncu röportajı bulunmayacak. Üzülmenize gerek yok çünkü ben buradan  mail adresimi sizlere vererek, İzmir’de oturan bir oyuncuyla buluşarak değişik bir röportaj içeriği (fotoğraflı) hazırlamayı planladığımı duyurmak isterim. Bu bağlamda, bu tarz bir röportajın gazetenin hangi sayısında yer alacağı şu an için belirli değil. İzmir’de oturan ve sunucumuzda oynayan bir oyuncumuz (karakterinin ismi ve kullanıcı adı belirtilmesi gerekir) şu adrese mail atarsa kendisiyle iletişime geçeceğim: egeerkek1@gmail.com

Bu yazıda sadece oyun içi buluşmamızın güzel bir görüntüsü yer alacak. Bu tür bir aksaklık için sizlerden özür dileriz. Sizlerin gönlünü hoş tutmak için yukarıdaki uygulamamız ile bu aksaklığı telafi etmek istiyoruz. Eski Castelo Şampiyonu ile Güncel Castelo Şampiyonu bir arada.

YARIŞMA VE ÖZEL İÇERİK

Oyunculardan gelen tepkilere göre gazetemizin en eğlenceli bölümlerinden biri olan bu bölümde, iki büyük ve bir küçük etkinliğin görüntüleri yer alacak. Peki bu etkinlikler nelerdi? Listelemek gerekirse:

  1. 1 vs 1 PvP Turnuvası

  2. 2 vs 2 Binekli PvP Turnuvası

  3. Castelo | Kale Fethi Turnuvası

Bu bağlamda ilk olarak 1 vs 1 PvP turnuvasından başlayacağız. Etkinliğin katılım oranı son derece memnun edici bir düzeydeydi ve kazanan Lord Nerjxun oldu. Kendisini tebrik ediyoruz. Aşağıda, turnuvadan kalan görüntüler yer alıyor.

Şimdi sıra, 2 v 2 Binekli PvP Turnuvasına geldi. Bilindiği üzere Evaluate savaşçıları aksiyonda bineklerini acımasızca düşmanlarının üzerine salmayı çok seviyorlar. Evaluate yönetimi, yetenekli oyuncuların hem birbirleriyle takım olmasını hem de hünerlerini arenada, binekleriyle beraber konuşturmalarını isteyerek bir etkinlik düzenledi. Katılımın oldukça fazla olduğu bu etkinlikte, bazı aksaklıklar yaşansa da Nelph, bu aksaklıkların üstesinden gelerek turnuvanın başarıyla bitirilmesini sağladı. Aksaklıklar yüzünden finali bir kez yarıda kesilen turnuvanın sonucu, tüm Evaluate halkı tarafından merak edildi.

Sadece Llama isimli bineğe bindirilmesine izin verilen Evaluate PvP savaşçıları, bütün engelleri gözleri korkmadan aşmayı denediler ancak sadece bir takım zirveye ulaşabildi. Bu ikili, Baira Immortal ve Rosetta Morales oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz.

ÖDÜL SAHNESİ

TURNUVADAN KARIŞIK GÖRÜNTÜLER

FİNALDEN GÖRÜNTÜLER 

CASTELO SAVAŞI – READYFORDIE VS ELBET BIR GUN

 

Evaluate PvP evreninin en kıran kırana geçen turnuvası olan Kale Fethi savaşı, saat 22.30 – 23.00 civarlarından saat 03.30 – 04.30 civarlarına kadar sürdü. Bu bağlamda bizler de görevimizin başında sizleri izlerken yorulduk ve aynı zamanda heyecanlandık. Nelph tarafından yayımlanan canlı yayına Facebook üzerinden özel ilgi gösteren oyuncuların yanı sıra, bizler de bu savaşa ilgi gösterdik ve sonuna kadar sizleri izledik. Yaklaşık 6 saat süren ve toprakların kana doyduğu bu savaşı, ReadForDie, bileğinin hakkıyla kazandı. Stresin son derece üst düzey olduğu, kazanma hırsının tavan seviyede bulunduğu savaşın görüntüleri aşağıda, sizlerle.

YÖNETİCİLERDEN SESLENİŞ

LESNATION: ETKİNLİKLERE İLGİ ÇOK FAZLA, BU YÜZDEN ÇOK

MUTLUYUZ

Evaluate PvP Gazetesi Sayı #2’ye damgasını en çok vuran konulardan biri olan etkinlik konusu, gazetenin kapanış kısmında da kendine yer bulabildi. Bu seslenişimizdeki amaç, sizlerin etkinliklere olan ilginizin bizleri çok memnun ettiğini duyurmak. Farklı etkinlik taleplerine elbette ki kulak vereceğiz ve uygun görülürse oyuna farklı fikirleri ekleyeceğiz. Teşekkürler Evaluate topluluğu!

NELPH: EVALUATE 2012’YE GERİ DÖNDÜ, FORUMLAR AÇILDI!

Eskileri özleyen ve aynı zamanda forumların geri dönmesini isteyen kullanıcılarımıza hitaben forumların tekrar açılmasını sağlayan Nelph’ten hem mutlu edici hem de olay sözler sarf edildi! Nelph, forumları tekrardan açarak oyuncuların interaktif bir tarzda yönetimle iletişim kurmalarını isterken diğer taraftan ise kapanmış eski defterlerin tekrar açılmasını, kapanmayan hesapların forumlardan tekrar savaş ateşinin yakılmasını ve oyun içerisinde bu kan davalarının sonlandırılmasını istedi. Aksiyonun oyuncuların bünyesinde yarattığı stres alevi, Nelph’e göre bu sayede daha da artacak.

KAPANIŞ