Son Ölümler

[2019/07/16 01:05:02] Dyatlov - Pherkys tarafından The Fens of the Dead civarlarında öldürüldü || [2019/07/16 01:04:30] Dyatlov - Pherkys tarafından The Fens of the Dead civarlarında öldürüldü || [2019/07/16 00:20:19] Sernenshiwalet - Jordi tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:40:48] Selahaddin - Mercedes tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:39:36] Sampiyon - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:30:23] Sampiyon - Chernobyl tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:27:29] Mercedes - Nefretin tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:18:17] Ricardo - Geralth tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:14:22] Chernobyl - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:14:22] Mammamia - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:13:34] Ricardo - Geralth tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:13:23] Mammamia - Sampiyon tarafından Wastelands civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 23:02:51] Dann - Shamrock tarafından Action Zone civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 22:58:42] Tiesto - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü || [2019/07/15 22:58:17] Tiesto - Mercedes tarafından Britain Territory civarlarında öldürüldü ||

Evaluate PvP Gazetesi | Sayı #1

Sayın Evaluate PvP Gaming okuyucuları, hepinizi ayrı ayrı selamlıyoruz! Evaluate PvP Gaming Gazetesi’nin ilk sayısına hoş geldiniz. Sunucumuzun özel hizmetlerinden biri olan basın servisi, herkes için hayırlı olsun. İlk sayımız, dopdolu ve capcanlı içeriklerle sizlerle birlikte olmayı bekliyor. İyi okumalar dileriz!

Son Kale Fetihi şampiyonu ELBET BİR GÜN‘den sizlere selam var!

Son Kale Fetihi şampiyonu ELBET BİR GÜN üyesi Deadly Immortal, selamlarını iletmekle beraber düşmanlarına tehdit olmaya devam edeceklerini belirterek gazetenin açılış sayfasına konuk oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz ve aksiyon görüntülerine geçiyoruz.

AKSİYON GÖRÜNTÜLERİ

Evaluate PvP’nin kana aç ve en yetenekli oyuncularının birbirleriyle çarpıştığı alanlardan biri olan Britain ve Serpent’s Hold, vahşet dolu ve bir o kadar da sıcak temasların bulunduğu anlara şahit oldu. Görüntülerden anlayacağınız üzere, değerli oyuncularımız kendileri veya kendi guildleri için gözünü kırpmadan kanının son damlasına ve nefesinin son hışırtısına kadar savaştılar! Kazananları olduğu kadar kaybedenlerin de oldukça fazla olduğu bu erler meydanında, kelleler havada uçuştu, binekler acımasızca rakiplerin üstüne sürüldü ve cesetler, keskin silahlarla parçalandı. Şimdi izninizle görüntülerle sizi baş başa bırakıyoruz. Kendini görüntülerde gören oyuncularımız kendileriyle gurur duymalıdırlar!

Görüntülerin altında bulunan okları kullanarak sunumu ilerletebilirsiniz.

ANA HABERLER

Gazetemizin bu bölümünde siz değerli okuyucular için özenle hazırlanmış sunucuyla ilgili haberler yer alacaktır. İzniniz ile ana başlıklardan birlikte haberlerimize bir göz atalım. Bakalım bu hafta sunucuda neler yaşanmış?

NELPH’TEN DEV HİZMET!

Evaluate PvP yönetimi, oyuncularına her zaman destek ve değer veren bir yönetim olarak, 22 Nisan saat 19.00’a kadar oyuncularına 3 kat daha fazla kredi vermeye karar verdi. Bu bağlamda oyuncularımızı, bizimle daha fazla vakit geçirmeye ve ortak duyguları beraber tatmaya davet ettik! Sizler, bizlerle olduğunuz sürece bizim desteklerimiz her zaman sizlere özgü olacaktır. Kredilerinizi güle güler harcayınız.

AUDACE ETKİSİ!

Evaluate PvP yönetiminin en tecrübeli yöneticilerinden biri olan Audace, oyuncuların özel sorunlarıyla birebir ilgileniyor. Objektiflerimize çarpan çok özel görüntüler, Hayki De’Lone, Behlül ve Hedeon HERYERDEE arasında geçen olayların yansıması olarak elimize geçti ve sizlere sunuyoruz. Aralarında şiddetli geçimsizliğin yaşandığı bu üçlünün imdatına koşan Audace, otoritesini kullanarak olayları daha fazla büyümeden yatıştırmayı başardı. Tartışmanın sonunda ölü veya yaralı olmadığı gibi hiçbir oyuncu ceza almadı. Uzlaşmacı bir tavırla tartışmayı sonlandıran bu grup, tekrardan bir kavgaya karışmadı.

BASINA BÜYÜK İLGİ!

Sunucuya adımını attığı ilk günden beri büyük ilgi gören “Oyun içi ve oyun dışı basın” sistemi, kendisiyle ilgilenen oyuncuları yakın markaja alarak onları tarihe yazdı! Basın Departmanı’ndan sorumlu olan Lesnation, Safe Alan’da oyuncuların ilgi odağı olarak onlarla hoş sohbet etti. İlginç görüntülerin sahne olduğu bu anlar, kameramıza yakalandı. İstihbarattan sorumlu Lesnation’ın bineğine de ayrı ilgi gösterildi. Son alınan haberlere göre Lesnation, bineğini değiştirdi! Artık Llama’ya binmeyen gazete görevlisi, yeni haliyle görevine devam etmektedir. Ayrıca bazı yerlerden misafirlik daveti alan Lesnation, davetlere meşguliyetinden dolayı icabet edemedi. Basın olarak bu kişilere teşekkür ediyoruz.

BASINA KÖTÜ MUAMELE VE BASINA SALDIRI!

Bir madeni paranın iki yüzü vardır“. Evaluate basını, iyi ilginin yanında kötü muamele de gördü. Oyuncuların dikkatini çeken Lesnation, bazı taraflarca saldırıya uğradığı gibi bazı kişilerden de kötü not aldı. Haber almanın evrensel ve özgür bir hak olduğunu buradan açıkça belirtiyoruz! Gözlerini kan ve vahşet bürümüş bazı oyuncuların saldırı anları kameralarımıza yakalandı. İşte o anlar, aşağıda:

BEHLÜL’ÜN DÜRÜST DAVRANIŞI!

“Audace Etkisi” isimli haberimizde bahsedilen problemin çözümünü sağlayan Audace dışında bir isim daha damgasını vurdu! Tartışmaların sonunda Behlül: “Ben hata yaptım, cezamı çekmek istiyorum bizi hapse at!” dedi. Audace’in kararında oldukça etkili olan bu söz, iki tarafın da ceza almamasını sağladı. Seni kutluyoruz Behlül.

DÜŞÜNCELİ STAFF AUDACE!

Emektar yönetici Audace, Evaluate PvP oyuncularını her zaman düşünen bir oyun içi görevlisi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kendisinden etkinlik yapılması istenilen Audace, oyuncuların isteklerini yerine getirerek, aksiyon yapmaktan mental olarak yorulmuş oyuncuların kafalarını dağıtmayı sağlamak adına zar turnuvası düzenledi! Kendisine teşekkür ediyoruz.

GİZLİ PLANLAR!

Evaluate PvP’nin her saati, her anı tehlikelerle doludur. Buradan hareketle, savaş sahalarında gezerken ilginç anların da şahidi oluyoruz. Bazı oyuncular gizli planlar yaparak Evaluate sunucusunda kaos yaratmayı planlıyorlar. Değerli oyuncularımızın dikkatine sunarız.

BASINA SALDIRANIN BİR DİĞER KİŞİNİN GÖRÜNTÜSÜ!

Basına saldırı haberimizde okuduğunuz üzere, basın üzerinde büyük bir baskı var! Buradan bildirmek isteriz ki Mohawk isimli oyuncu, saldırılarına amansız bir şekilde devam etmektedir. Halkımızın haber alma özgürlüğünü lütfen engellemeyiniz.

AKSİYON ALANLARINDA SÖZLÜ SATAŞMA!

Evaluate PvP’nin er meydanı olan aksiyon alanına giren bir savaşçı, fiziksel ve büyüsel saldırıların yanı sıra sözel saldırılara da maruz kalabilir. Bu haberimizde yer alan iki oyuncu, birbirlerine düşman kesilerek birden sözlü saldırılara başladılar. Görüntülere De’Lone ailesinden Hayki De’Lone da eşlik etti. Stresin ve heyecanın üst düzey olduğu bu ortamda, güçlü olan her zaman ayakta kalacak. Kendinizi kontrol etmeniz gerekiyor sevgili oyuncular.

AUDACE OTORİTESİ!

Evaluate PvP yetkilileri, oyuncularının haklarını eşit bir şekilde gözeten yapısıyla oyuncuların beğenisini kazanmış olup, bu beğeninin hakkını verecek şekilde çalışmalarına devam etmektedir. VIP üye olup olmaksızın herkese aynı mesafede yaklaşan Audace, küfür olaylarını asla affetmeyeceğini söyledi ve gerekirse 12 saat konuşma cezasının dışında hapis cezası da verebileceğini açıkladı.

BİNEK KATLİAMLARI ALDI BAŞINI GİDİYOR!

Son bir hafta içerisinde kaosun arttığı Evaluate Dünyası, toplu insan katliamlarının yanı sıra hayvan katliamlarına da şahit oluyor. Gözü kara oyuncular, insanlara ve insanların sahip olduğu hayvanlara asla acımıyor ve kesip biçmeye devam ediyor. Aldığımız bilgiye göre bu kişiler ayrıca basına saldıran kişiler arasında da yer alıyor. Kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmeyen bu kişiler, binek katliamlarına devam edeceklerini belirttiler. Şiddetin en üst seviyeye çıktığı bu durumdan kurtulmayı umut edenlerin ise şansı oldukça düşük. Aşağıda, vahşet içeren görüntü sunumu sizlerle birlikte…

SAFE ALANDA CORNSILVER HAREKETLİLİĞİ

Ana Haber bölümümüzün son haberi olan bu skandal ve aynı zamanda tesadüf olay, kameraların objektifinden kaçmadı. Evaluate PvP sunucusunun en değerli bineklerinin başında gelen Cornsilver, safe alanda sahipsiz bir şekilde oyuncular tarafından fark edilince, olanlar oldu. Bir anda kitlesel hareketlilik yaşandığı Safe Alanda, kimileri olayı anlayamadı, kimileri ise erken davranıp bineğin sahibi olmak için tame işlemlerine başladı. Son derece ilginç karelerin ortaya çıktığı bu olayda, bineğin sahibine bineğini güle güle kullan diyoruz.

EKONOMİNİN NABZI

Ekonominin Nabzı bölümüne hoş geldiniz. Bu bölümde, sunucuya daha başlamamış veya yeni başlayan kişilere rehber niteliğinde ve ayrıca güncel oyuncularımıza da bildiri tadında bir bölüm hazırladık. Bu bilgilere göre, aşağıda sunucuda herkese açık bir şekilde satılan eşyaların bulunduğu menüler ve fiyatlar yer almakta. Sunucuda bulunan parasal bolluk nedeniyle zengin olan oyuncular, kendi emekleriyle kazandıkları bazı eşyaları da satışa çıkardılar. Aşağıdaki görüntülerde hem herkese açık olan satışlar hem de özel olarak oyuncular tarafından eşyaları göreceksiniz. Alınan bilgilere göre, bu eşyaların piyasası oldukça yüksek ve bu eşyaların satışları devam etmekte. Bu fırsatları kaçırmanızı istemeyiz. Özellikle Holy Robe, en revaçta olan eşya olarak gözükmekte.

OYUNCU KÖŞESİ

Evaluate PvP Gazetesi, oyuncularını bu bölümde ağırlayarak ve onlarla özel konuşarak, dertlerini dinliyor. Bu bağlamda tarihi olan ilk gazetemizde Papilion BeyDiyeceksin isimli oyuncuyu köşemize misafir ettik. Kendisi, bizleri Safe Alan’da bularak derdini anlatmak istedi. Evaluate Gazetesi sahibi Lesnation ise oyuncunun bu kibar davetini geri çevirmeyerek kendisini dinledi. Daha çok eleştirisel bir bölüm olan oyuncu köşesinde, artılar ve eksiler konuşuldu. Papilion BeyDiyeceksin isimli oyuncunun gözlemlerine göre sunucu dinamiklerinde artılar ve eksiler şu şekilde:

Artılar

Bineklere In Nox büyüsünün atılması sistemi oldukça işlevsel ve aksiyona renk katıyor.

Bineklerin aksiyona etkisi oldukça olumlu ve strateji anlamında oyunculara yeni seçenekler sağlıyor.

Eksiler

Daha farklı etkinlikler yapılmalı ve etkinliklerin yapılma aralığı sıkı olmalı. Bolca etkinlik istiyoruz.

Ekonomik sıkıntılar yaşayan arkadaşlarımız var. Bizlere de yardımcı olabilmeniz için questlerin sıkıca yapılması gerekiyor.

Sunucudaki eşya bolluğu azaltılmalı. 

Market sistemindeki eşyalar pahalanmalı ve marketteki ödeme seçenekleri artırılmalı. Kontör ile ödeme getirilmeli.

Sunucuda güvenlik artırılmalı. Çevremdeki bazı kişilerden in-bin hilesinin kullanıldığını öğrendim. Eğer bu iddialar gerçekse bunlar bir an önce ortadan kaldırılmalı. Speed güvenliği artırılmalı.

Sunucuda buglar/oyun hataları bulunmakta. Yönetim bunlarla ilgilenmeli ve bu hataların düzelmesini sağlayan oyunculara büyük ödüller verilmeli (Cornsilver gibi).

OYUNCU RÖPORTAJLARI

Evaluate PvP Gazetesi, oyuncularını bu bölümde ağırlayarak ve onlarla özel konuşarak, oyuncularına sorular soruyor. Bu bağlamda tarihi olan ilk gazetemizde UNBEATEN guildinden Behlül isimli dürüst bir oyuncuyu bu bölüme misafir ettik. Kendisinin katılımdan dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Kendisiyle Vesper şehrinde buluştuk ve röportaj yaptık. Aşağıda röportajımızın tam halini bulabilirsiniz.

HALKIN SESİ

Evaluate PvP Gazetesi, halkının seslerine kulak veriyor! Evaluate PvP’nin sahibi Nelph Bey’e rapor olarak sunulacak olan bu bölüm, görüşlerinizin son derece önemli olduğunun kanıtıdır. On kişilik bir katılım düşünülürken beş kişilik bir katılım sağlandı ancak oldukça kaliteli bir konuşma yapıldı. Katılan kişilere teşekkürlerimizi sunuyoruz ve yapılan araştırma sonucu halkın arasında konuşulan bazı sorunlara burada parmak basıyoruz.

1- Ice Golemler kesinlikle geri gelmeli. Bu golemler herhangi bir yoldan elde edilmelidir. Bunları aksiyon alanında görmek ve kullanmak istiyoruz.

2- Bağlantı programında (connector) virüs mevcut. Bu konu araştırılsın. Ayrıca connectör çok sık patlıyor.

3- Evaluate Castelo Fetihleri, turnuva sistemi şeklinde işlemeli. Bir guild diğer guild ile birleşip tek bir adama saldırabiliyor, bu sorun düzeltilmeli.

4- Kalelere binek sokma hatası ortadan kaldırılmalı. 

5- Bazı silahların dengesi iyi ayarlanmamış. Örnek vermek gerekirse Spear’ın hasarı 16-23 ancak 20-25 gözüküyor ve kritiği 30-35 HP alabiliyor. Warrior (savaşçı) karaktere tek bir seferde 60 HP vurabiliyorsunuz.

6- Gladio silahı çok iyi düşünülmüş bir silah ancak hızı düşürülmeli.

7- Kişinin üstüne ışınlanma (rel por) olayı saçma bir olay. Derhal kaldırılmalı.

8- Bazı silahların dengesi iyi ayarlanmamış. Örnek vermek gerekirse Spear’ın hasarı 16-23 ancak 20-25 gözüküyor ve kritiği 30-35 HP alabiliyor.

9 – Karakterlerin cinsel organları gözükmemeli.

Son olarak katılımcıların yaptığı Erol BÜYÜKBURÇ vakası esprisi ve “Lesnation Suriye’ye gitse barışı getirir!” söylemi için ayrıca teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

YARIŞMA VE ÖZEL İÇERİK

15 NİSAN 2018 2 VS 2 PVP YARIŞMASI

Evaluate PvP Gazetesi’nin en renkli bölümlerinden biri olan bu bölüm, eğlenceli ve son derece tarihi görüntüleri barındırıyor. Audace’in duyurusuyla yapılan bu turnuva, her ne kadar yeterli sayıya ulaşamadıysa da mevcut katılımcılarla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bazı düellolar son derece başa baş gitse de bazı düellolar erken bitti denebilecek kadar çabuk bitti. Bütün zorlu aşamaları geçerek finale kalan eşler olan Nehir | Çakal Carloss ile Baira Immortal | Rosetta Morales  kozlarını paylaştılar. Son anına kadar heyecan bitmek bilmeyen bu düellonun kazanan çifti, Baira Immortal ve Rosetta Morales oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz! Baira Immortal ve Rosetta Morales ikilisi turnuvadan sonra şunları söyledi: “Biz, Evaluate tarihindeki en iyi ikiliyiz. Olması gereken oldu. Karşımıza kim çıkarsa çıksın asla korkumuz yok, kaderleri aynı olacak.

TURLARDAN GÖRÜNTÜLER

FİNAL MAÇINDAN GÖRÜNTÜLER

15 NİSAN 2018 ZAR TURNUVASI

Audace tarafından düzenlenen kumarbazların ve bileği güçlülerin kapışması olan Zar Turnuvası, katılımı bol olan bir etkinlik olarak tarihe geçti. Tezahüratların bol olduğu ve ilginin çok olduğu bu etkinlikte gülünç anlar da yaşandı. Ayrıca gazeteye ilgi gösteren bazı oyuncular, gazetenin ilk sayısının ne zaman yayınlanacağını merak ettiler. Kumarbazların evreninde sadece zar değil ayrıca Cornsilver bineğine ve Gladio silahına dışarıda barbut atan oyuncular da kendilerini hemen gösterdiler. Bu topluluğu fırsat bilen kanun dışı kumarbazlar, rahatsız edici derecede ses yaparak, Lesnation’ın uyarı yapmasını zorunlu kıldılar. Son olarak, ticaret yapmak isteyenler de bu yarışmayı fırsat bildiler ve esnaflıklarını yaptılar. PvP birincisinin ve Castelo Şampiyonu Guild üyesinin katıldığı bu yarışmanın finali, EWQ ile Paris DarkMountain oldu. Kazanan ise, EWQ. Kendisini tebrik ederiz.

TURLARDAN GÖRÜNTÜLER

FİNAL KARŞILAŞMASINDAN GÖRÜNTÜLER

YÖNETİCİLERDEN SESLENİŞ

Evaluate PvP Gazetesi’nin en ciddi bölümü olan bu bölümde, yetkililerin ağzından bizzat açıklamalar dinleyeceksiniz. Bu bağlamda, bu bölümde yazılanların ciddiye alınması esastır. Halkın Sesi bölümüyle doğrudan alakalı olan bu bölümün ilk amacı, Nelph’in sizin taleplerinize yönelik özel rapor hazırlayarak ana sayfada sunacağı bilgilendirme ile gereğinin derhal yapılmasını sağlamaktır. İkinci ve son amacı ise yöneticilerin oyunculara anlatmak istediği bazı konuların açıkça dile getirilmesini sağlamaktır.

Format şu şekilde işliyor: Nelph Bey, Halkın Sesi bölümünün raporunu alacak ve istekler doğrultusunda o hafta içerisinde cevap niteliğinde bir yazı yazacaktır. Yöneticilerin parmak basmak istediği konular buradan direkt olarak belirtilecektir.

AUDACE VE NELPH: KÜFÜR KONUSUNDA TAVİZİMİZ YOK!

Evaluate PvP üst yönetimi, oyuncuların daha eğlenceli ve daha stressiz bir şekilde oyun içerisinde vakit geçirmelerini istemektedir. Buradan hareketle, oyuncular birbirlerine küfür etmemeli, onur kırıcı davranışlarda bulunmamalıdırlar. Bu davranışları gösteren oyuncular kesinlikle kuralları ihlal etmiş sayılırlar. Evaluate PvP’nin ana yasasına göre küfür ihbar hattı (.kufur) sistemini kullanan oyuncular, eğer ihbarlarında haklı iseler gereken kesinlikle yapılacaktır.

AUDACE : OYUNCULARIN ETKİNLİK İSTEKLERİ HAKKINDA

Oyuncularımızı haklı bulduğumuz bu konuda çalışmalarımız sürdürülecektir. Sizden ricamız, sizler için oyunu iyileştirme konusunda meşgul olduğumuzu hatırlamanız ve bize anlayışla yaklaşmanızdır. Etkinlikler, elimizden geldiğince tarafımızca gerçekleştirilecektir, teşekkürler.

NELPH: GAZETE SİSTEMİ HAKKINDA

Sunucumuza son derece katkı sağlayacağını düşündüğüm Evaluate PvP Gazetesi, sizlerin yardımıyla daha da üst seviyelere çıkacaktır. Muhabir Lesnation’ın taleplerine uyarak, kendisinin işini kolaylaştırabilirsiniz. Lesnation, oyuncuların yanında yer alarak elinden geleni yapmaktadır. Gazetenin ilk sayısına katkı sağlayanlara teşekkür ediyoruz.

LESNATION: BASINA SALDIRMAYIN VE RÜŞVET İSTEMEYİN!

Sunucumuzda oldukça agresif oyuncularımız mevcut. Basın, sizlerin hizmetinde Evaluate PvP davası yolunda ilerlerken lütfen bizlere destek olunuz. Basın, herkesin hakkı olduğu gibi sizin de hakkınız, sizin düşmanınız değil. Aksiyon alanlarında basına saldırılmama ilkesinin uygulanmasını diliyoruz, teşekkür ederiz. Aşağıda, basına saldıran The Brother Guildi üyesi Bir‘i buradan uyarıyoruz. Basına saldıran diğer kişilere buradan sesleniyorum: Özel bineğimi kesenler, amaçlarına ulaşamadılar! Artık daha  hızlı bir bineğim mevcut. Son olarak, basın bir bot karakter tarafından yönetilmemektedir ve basın asla rüşvet almaz.

KAPANIŞ